Z życia Ośrodka

1.06.2026 r. Zabawy integracyjne na świeżym powietrzu w ramach obchodów Dnia Dziecka i Święta Szkoły.

Grupa „Bez granic”, dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dzięki Wam dzieciaki miały wiele radości ❤️

28.05.26 r. Dzisiaj udało nam się połączyć dwie inicjatywy – Move Week 2026 oraz XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Był to dzień pod hasłem „Kolorowy bieg po książkę”. Wydarzenie połączyło promocję czytelnictwa z aktywnością fizyczną i dostarczyło uczniom wielu radosnych emocji.

Pierwszym zadaniem uczestników było odnalezienie ukrytych na terenie parku kolorowych szarf. Następnie uczniowie wykonywali wylosowane zadanie ruchowe. Były też zabawy z kolorowymi chustami i piłeczkami. Wszystko to rozwijało sprawność ruchową i współpracę.

Na zakończenie wysłuchaliśmy książki pt. „Kicia Kocia się złości”, która stała się doskonałym pretekstem do rozmowy o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi.

„Kolorowy bieg po książkę” pokazał, że literatura i ruch mogą tworzyć doskonałe połączenie. 🙂🎽📚

#otcd2026#OgólnopolskiTydzieńCzytaniaDzieciom

#CPCD

#CałaPolskaCzytaDzieciom

Uczniowie SPdP pod kierunkiem pana Konrada podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali domek dla owadów 🐝🌼

Gotowy domek został zamontowany w przyszkolnym sadzie, gdzie będzie schronieniem dla pożytecznych owadów wspierających lokalny ekosystem. To nie tylko praktyczna nauka i rozwijanie umiejętności manualnych, ale również piękna lekcja troski o środowisko 🌿

Brawo za zaangażowanie i świetnie wykonaną pracę! 👏

27 maja 26 r. przedstawicielki piskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poprowadziły zajęcia dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy i ich rodziców w zakresie legalności zatrudnienia, bezpieczeństwa w pracy oraz świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy za przekazane informacje, jakże ważne w życiu naszych podopiecznych i ich rodzin.

26 maja 26 r. Dziś odbyły rana w naszym ośrodku odbywały się działania w ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu MOVE Week. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnych formach aktywności ruchowej.

Nie zabrakło aktywnej przerwy, wspólnych ćwiczeń oraz marszobiegu w terenie, który dostarczył wszystkim wiele radości i pozytywnej energii. Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, ruchu oraz aktywnego spędzania czasu.

Szkolny Mityng Lekkoatletyczny – część II – grupy starsze.

25.05.26 r. Dziś wystartował MOVE Week – Europejski Tydzień Sportu!

Rozpoczęliśmy go pełnym energii Szkolnym Mityngiem Lekkoatletycznym. Uczniowie zmierzyli się w konkurencjach: biegach na 60 m i 400 m, skoku w dal oraz rzutach piłką palantową i lekarską.

Nie brakowało sportowej rywalizacji, ogromnych emocji i wzajemnego dopingu. Każdy start był dowodem na to, że sport to nie tylko wyniki, ale przede wszystkim odwaga, radość i wspólne przeżywanie wyjątkowych chwil.

Były uśmiechy, walka do końca i mnóstwo dobrej zabawy. Tak właśnie zaczynamy tydzień pełen ruchu, pasji i pozytywnej energii!

W dniach 25–31 maja poraz kolejny będziemy świętować międzynarodowe wydarzenie – Europejski Tydzień Ruchu i wprowadzać więcej aktywności do codziennych zajęć.😊

W tym roku akcent położony jest na edukację w ruchu – pokazujemy, że krótkie aktywności w ciągu dnia mogą wspierać koncentrację, samopoczucie i radość dzieci. Przed nami aktywne przerwy, wspólna zabawa i mnóstwo ruchu!

Już wkrótce podzielimy się relacją z naszych działań.

#MOVEWeekPoland#MOVEWeekPoland2026#MOVEWeek#edukacjawruchu#PhysicallyActiveLearning#NowWeMove#BeActive

MOVE Week Poland (@TydzienRuchu)

Fundacja V4Sport (@FundacjaV4Sport)

Now We Move (@NowWeMove)

ISCA – International Sport and Culture Association (@ISCApage)

Masz w domu książki, które już przeczytałeś i tylko kurzą się na regale? Czas przewietrzyć biblioteczkę i zrobić coś naprawdę dobrego! Ruszamy z Charytatywną Zbiórką Książek, z której całkowity dochód/wsparcie trafi do wychowanków Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo .

Każdy z nas może zostać superbohaterem – wystarczy przejrzeć swoje zbiory!

🟢 Co zbieramy?

Książki nowe i używane – dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych (każdy znajdzie coś dla siebie!).

Książki w dobrym stanie: kompletne (bez brakujących stron), niepoplamione, niepokreślone i nienoszące wyraźnych śladów użytkowania.

🔴 Czego NIE zbieramy?

Książek zniszczonych.

Materiałów nieaktualnych (np. starych czasopism, repetytoriów, kart pracy, podręczników, tekstów ustaw czy kodeksów).

Ważne informacje:

Czas trwania:

Zbiórka trwa do 18.06.2026 r.

Miejsce:

Książki prosimy przynosić na świetlicę s.14 lub do biblioteki

Zapraszamy do udziału w akcji

🤓
👓
🕶

Okulary można przynosić do p. Ewa Ryzińska Podsiad do sali 22

Za nami wyjątkowe spotkanie z teatrem i książką! ✨📚 Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Skrzynia pełna skarbów”, które wystawił Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Wśród rekwizytów pojawiła się również książka – to wyjątkowe nawiązanie stało się doskonałym pretekstem do rozmowy o literaturze. Wspólnie odkrywaliśmy, że największymi skarbami są wartości, przyjaźń, dobro i… właśnie książki, które tak cudownie rozwijają wyobraźnię.

​Było mnóstwo śmiechu i zabawy, co w lekki sposób zachęciło najmłodszych do częstszego sięgania po własne lektury i odkrywania świata czytelnictwa. 📖❤️

​Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!

#całapolskaczytadzieciom#promocjaczytelnictwa#edukacjaprzezzabawe

Lenko i Alanku, życzymy Wam wszystkiego najlepszego

🌸
🎂

30 kwietnia 26 r. – Dziś mieliśmy ogromną przyjemność być organizatorem oraz gospodarzem I Powiatowej Konferencji pt. „Spektrum autyzmu – spektrum relacji, spektrum regulacji”.

Wyjątkowym prelegentem był Adrian Borowik, na co dzień związany z „Przylądkiem Dobrej Nadziei”, który dzielił się ze wszystkimi swoją pozytywną energią i inspirującym podejściem do tematu.

Przedsięwzięcie objął patronatem honorowym Pan Jerzy Wojciech Małecki, Starosta Piski.

W konferencji udział wzięli dyrektorzy Zespołów Obsługi Placówek Oświatowych oraz dyrektorzy, pedagodzy, pedagodzy specjalni i psychologowie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z powiatu piskiego.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również przedstawicielka Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty – Pani wizytator Elżbieta Milewska-Sekita.

Był to czas niezwykle wartościowych rozmów, wymiany doświadczeń i refleksji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do partnerów wydarzenia: MITEL, AXONCEM Sp. z o.o. oraz Grupy Wydawniczej HARMONIA.

Na szczególne uznanie zasługuje oprawa wydarzenia, upominki oraz poczęstunek, przygotowane przez fantastycznych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych naszej placówki.

To był naprawdę wyjątkowy dzień. Dziękujemy, że byliście z nami! 💙

13 i 24 kwietnia – dwie daty wyjątkowe, bo wtedy świętowali Jakub i Kuba – dni urodzinowe! 🎂

Były torty słodkie, jak marzenia,

były też życzenia – prosto z serca, bez cienia.

Śmiech rozbrzmiewał, muzyka grała, wspólna zabawa długo nie ustawała. 💃🕺

Dyskoteka, radość i chwile wspaniałe –takie wspomnienia zostają na stałe! ✨

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 🎉

23.04.2026 r. uczniowie klas I–III C i D SPDP oraz IV–VIII C SP przygotowali wyjątkowe śniadanie w ramach Europejskiego Dnia Śniadania! 🌍🍽️

Na stołach pojawiły się przysmaki inspirowane kuchnią polską, francuską i brytyjską. Były pyszne rogaliki, chrupiące bagietki, aromatyczna jajecznica, fasolka, bekon oraz wiele innych smakowitych niespodzianek.

To była nie tylko kulinarna podróż po Europie, ale także świetna okazja do wspólnej nauki i integracji. Wszystko smakowało wyśmienicie! 😋👏

16 kwietnia 26 r. W kwietniu obchodzimy międzynarodowy dzień tańca i dziś zatańczyliśmy energiczną ZUMBĘ, którą z wielką przyjemnością, poprowadziła pani Agnieszka Bałdyga, właścicielka firmy Papaya Fitness – instruktor fitness, ZIN ZUMBA, trener personalny

❤️
💃🏻
🕺

10 kwietnia 26 r. -Z okazji Dnia Czekolady uczniowie klas IV-VIII AL i CU oraz I D SPDP przygotowali prawdziwe słodkie pyszności!

Aromatyczną, gorącą czekoladę z bitą śmietaną, piankami i świeżymi owocami 🍓🍌

Nie zabrakło też klasycznego bloku czekoladowego z chrupiącymi orzechami 😍

Było pysznie, słodko i bardzo radośnie! 💛 Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!

1 kwietnia 26 r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Wspólnie świętowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

🦋

Szkoła „zaświeciła się na niebiesko”

🩵

Wszyscy wiemy jak ważne są: tolerancja, szacunek i akceptacja osób w SPEKTRUM AUTYZMU

🦋

Dlatego solidaryzując się z tymi osobami stworzyliśmy DRZEWKO EMPATII. Narysowaliśmy symbole autyzmu, a świętowanie zakończyliśmy przemarszem wokół szkoły. To był dla nas wyjątkowy dzień, pełen wrażeń

Uczniowie wykonali ozdoby świąteczne na kiermasz wielkanocny, który jest już za nami oraz podarunki dla najbliższych

🐣
🐥
🐇

31 marca 26 r. Dziś Jakub świętuje swoje 21. urodziny i wielkim krokiem wkracza w kolejną dekadę życia. To wyjątkowy moment – pełen podsumowań, ale też nowych marzeń i planów.

Drogi Jakubie, z tej okazji życzymy Ci, aby nadchodzące lata przyniosły Tobie jeszcze więcej radości, spełnienia i sukcesów. Niech każdy dzień daje Ci powody do uśmiechu 🎂

31 marca 2026 r. Pani Dyrektor odebrała z rąk pani Jolanty Weroniki Skrzypczyńskiej, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, akt powołania do Rady Dyrektorów Szkół i Placówek Specjalnych działającej przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty.

To wyróżnienie stanowi nie tylko wyraz uznania dla dotychczasowej pracy i zaangażowania, ale także otwiera nowe możliwości aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu kierunków rozwoju edukacji specjalnej w regionie. Udział w Radzie to przede wszystkim przestrzeń do bezpośrednich spotkań, wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań służących podnoszeniu jakości pracy szkół i placówek specjalnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy oraz wielu inspirujących inicjatyw!🌷

31.03.2026 r. – Easter Egg Hunt w naszej szkole to nie tylko świetna zabawa, ale także poznawanie elementów kultury krajów anglojęzycznych.

🐰
🐣
🥚

Dziś Jakub świętuje swoje 21. urodziny i wielkim krokiem wkracza w kolejną dekadę życia. To wyjątkowy moment – pełen podsumowań, ale też nowych marzeń i planów.

Drogi Jakubie, z tej okazji życzymy Ci, aby nadchodzące lata przyniosły Tobie jeszcze więcej radości, spełnienia i sukcesów. Niech każdy dzień daje Ci powody do uśmiechu 🎂

Ostatnie chwile wykorzystujemy na przygotowanie świąteczno-wiosennych upominków naszym najbliższym

🌿
🐣
🐇
🌷

Nasze stoisko na Kiermaszu Wielkanocnym w Piszu

Kodowanie na dywanie u maluszków

😊

Konkurs: „Najpiękniejsza palma wielkanocna” – rozstrzygnięty 💐

WYNIKI:

🌸W kategorii praca indywidualna:

I miejsce: Lena G.

II miejsce: Amelia W.

III miejsce: Kacper Sz. ex aequo Wiktor Sz. ex aequo Marcel Sz.

🌸W kategorii praca grupowa:

I miejsce: Internat SOSW w Łupkach

II miejsce: klasa IV-VIII B SP wych. Hanna Chrzanowska

III miejsce: klasa I-III D SP wych. Justyna Skrzeczkowska

Wyróżnienie: ZHP „Dziabągi”

Jury powołane przez organizatorów miało bardzo trudny wybór.

Zwycięzcom GRATULUJEMY 🥇🥈🥉🏆🥰 Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się we wtorek (31 marca)😄🥰😍❤️

26 marca 2026 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach poprowadziło zajęcia dla dzieci i ich rodziców, podczas których uczestnicy mieli okazję nauczyć się tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych. W ciepłej, rodzinnej atmosferze wspólnie tworzyliśmy kolorowe palmy z bibuły oraz naturalnych materiałów.

Warsztaty były doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozwijania kreatywności oraz poznania pięknych tradycji wielkanocnych.

Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Liskach za przeprowadzenie zajęć oraz wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę 💛

Dzień Lasu- uczniowie klas 1-3 SP wzięli aktywny udział w grze terenowej „Tajemnice Stumilowego Lasu”. Na dzieci czekały różnorodne zadania – od skakania przez kałuże, układanie ze znalezionych darów napisu LAS, po zabawę w miodową ciuciubabkę, przez rozpoznawanie i przytulanie się do drzewa, na uczestników czekało 10 stacji zadaniowych. Po wykonaniu wszystkich zadań na mecie czekał na nich skarb w postaci słoiczka miodu. Nie zabrakło też postaci uwielbianej przez najmłodszych bajki- „Kubuś Puchatek”. Gra terenowa była nie tylko doskonałą okazją do integracji, ale także wspaniałym przykładem do przybliżenia Tajemnic Stumilowego Lasu. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas!

W poniedziałek 23 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody 💧

Klasy IV–VIII i SPDP uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały korzyści płynące z picia wody oraz sprawdziły, ile cukru kryje się w popularnych napojach. Młodsi uczniowie przygotowali wodę z dodatkami i poczęstowali nią starszych kolegów. 🍋

W naszej szkole zrobiło się naprawdę wiosennie! 🌸🌼

Odbył się wyjątkowy pokaz mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali kreatywne, kolorowe stylizacje inspirowane budzącą się do życia naturą. Nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy💐✨



25 marca - 🧇 Dzień Gofra 🧇

Dziękujemy☺️

Świętujemy – pieczemy, dekorujemy i delektujemy się 🧇

20 marca 26 r. Dzisiejszy dzień był także pełen radości, kolorów i wyjątkowych emocji! 🌸💛

Świętowaliśmy wspólnie pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Osób z Zespołem Downa – dniem akceptacji, życzliwości i budowania świadomości.

W programie naszego wydarzenia nie zabrakło wiosennego pokazu strojów, który zachwycił kreatywnością i barwami, a także pełnego energii wiosennego tańca 🌼💃

Szczególnym momentem był wspólny śpiew z naszymi gośćmi – nauczycielami i uczniami z Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu. Razem wykonaliśmy utwór „Ty jesteś powodem” połączony z gestami Makaton, tworząc piękną i wzruszającą atmosferę 🎶

Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i wspólne świętowanie. Takie chwile pokazują, jak ważna jest wspólnota, akceptacja i radość bycia razem 💛🌷

#DzieńWiosny #DzieńZespołuDowna #RazemMożemyWięcej

19 marca 26 r. Wiosna coraz bliżej 😊

Wykonanie Marzanny, przylot bocianów oraz wiosenne sadzenie hiacyntów 🪴

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,

Ciebie dziś żegnamy, bo wiosnę witamy!

Zabierz śnieg i lody, daj kwiatkom wygody,

Słońce niech już świeci, cieszą się już dzieci!”

18 marca 26 r. Dzisiaj świętowaliśmy 13 urodziny Kacpra. 🎂

Bądź szczęśliwy Kacperku.

17 marca 26 r. 🌱🪻Wiosna, wiosna… 🪻🌱

Teren wokół naszego Ośrodka pięknieje. Trwają wiosenne porządki na rabatach kwiatowych, a pierwsze wiosenne kwiaty już zaczynają cieszyć oko swoimi kolorami.

To wyjątkowy czas, kiedy natura budzi się do życia.

11 marca 26 r. -W pracowni krawieckiej nabywamy podstawowych umiejętności szycia na maszynie. Klasa II – III B SPDP poznaje podstawowe ściegi. Podjęliśmy próbę uszycia worków.

Śniegi stopniały, a pierwsze cieplejsze promienie słońca rozświetliły przyszkolny park, więc najstarsi uczniowie z zapałem rozpoczęli wiosenne prace porządkowe. Wśród budzącej się do życia przyrody porządkują alejkę, zbierają pozostałości po zimie i dbają o otaczającą Ośrodek zieleń. Towarzyszy im piękny śpiew ptaków, a ciepłe, wiosenne słońce dodaje energii i motywacji do pracy.

To nie tylko czas wspólnego działania, ale także okazja, by poczuć radość z nadchodzącej wiosny i troski o wspólne otoczenie.

A po pracy czas na wspólną zabawę przy rozgrywkach szachowych – Szachy Wikingów.

19 marca 26 r, 🏐 Turniej Rzucanki Siatkarskiej 🏐

Dzisiaj w naszej szkole odbył się pełen emocji Turniej Rzucanki Siatkarskiej, w którym rywalizowali uczniowie w trzech grupach:

🔹 klasy I–III SP

🔹 klasy IV–VIII SP

🔹 SPdP

Nie brakowało sportowych emocji, zaciętej walki o każdy punkt i ogromnego zaangażowania wszystkich drużyn. Zawodnicy pokazali nie tylko świetne umiejętności, ale także ducha fair play, wzajemne wsparcie i prawdziwą radość ze wspólnej zabawy.

Atmosfera była fantastyczna – pełna dopingu, uśmiechu i pozytywnej energii. Każda drużyna dała z siebie wszystko, a kibice dodawali zawodnikom skrzydeł. 👏

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy za piękną rywalizację, sportową postawę i wspaniałą atmosferę. Takie wydarzenia pokazują, że sport nie tylko rozwija, ale też integruje i daje mnóstwo radości.

Brawo dla wszystkich zawodników! 🏆💙

6 marca 26 r. 🌷 Dzień Kobiet w naszym Ośrodku 🌷

Dziś w naszym Ośrodku odbył się wyjątkowy występ z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali program artystyczny, aby uczcić wszystkie dziewczynki i panie. Nie zabrakło miłych słów wdzięczności i piosenek oraz wielu uśmiechów.

Szczególnym momentem było wręczenie drobnych upominków, które uczniowie przygotowali specjalnie dla dziewczynek i pań. Ten miły gest sprawił wszystkim wiele radości i podkreślił, jak ważne jest okazywanie sobie życzliwości i szacunku.

Dziękujemy uczniom za piękny występ oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. 💐

🎭🎭25 lutego 26 r. uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „My się zimy nie boimy” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik”. Spektakl w ciekawy i pełen humoru sposób przypomniał nam, że zima wcale nie jest taka straszna! ❄️☃️

Podczas przedstawienia nie zabrakło śmiechu, wspólnej zabawy oraz ważnych przesłań o bezpieczeństwie i dbaniu o zdrowie w zimowe dni.🎭🎭

Podczas zajęć z gospodarstwa domowego nasi uczniowie zamienili się w prawdziwych mistrzów kuchni! 👩‍🍳👨‍🍳

W ramach zajęć przygotowali pyszne naleśniki z dżemem 🍎🍏 (który samodzielnie wykonali jesienią w klasie!) oraz z nutellą. Było smacznie, kreatywnie i bardzo pracowicie.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności kulinarne, uczyli się współpracy, a przede wszystkim pamiętali o zachowaniu zasad BHP podczas pracy w kuchni. Bezpieczeństwo to podstawa!

Brawo za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę 🫔🍎

Nasi uczniowie przygotowali pyszne szyszki z ryżu preparowanego 🍚✨ Nawiązując do tradycyjnych, domowych słodyczy, poznali smak dzieciństwa wielu pokoleń.

Podczas zajęć nie tylko rozwijali swoje umiejętności kulinarne, ale także doskonalili precyzję oraz dbałość o estetykę wykonania. Było dużo zaangażowania, uśmiechu i oczywiście – słodkich efektów pracy! 😊

Brawo za kreatywność i świetną atmosferę!

23.02.2026r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją 🧠💛

To ważna okazja, aby zatrzymać się na chwilę i porozmawiać o zdrowiu psychicznym – tak samo istotnym jak zdrowie fizyczne. Depresja to nie chwilowy smutek czy gorszy dzień. To poważna choroba, która wpływa na myśli, emocje i codzienne funkcjonowanie. Objawia się m.in. długotrwałym obniżeniem nastroju, utratą zainteresowań, problemami ze snem, brakiem energii czy trudnościami z koncentracją.

Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy podczas dzisiejszych zajęć poznali definicję oraz objawy depresji. Rozmawiali również o tym, jak można wspierać siebie i innych w trudnych chwilach. Wśród proponowanych sposobów radzenia sobie z obniżonym nastrojem pojawiły się m.in.: rozmowa z bliską osobą, kontakt ze specjalistą, aktywność fizyczna, rozwijanie swoich pasji, odpoczynek oraz dbanie o codzienną rutynę.

To była cenna i potrzebna lekcja – o empatii, uważności i odwadze proszenia o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami, a wsparcie jest w zasięgu ręki. Czasem zwykłe „Jak się czujesz?” może mieć ogromne znaczenie. 💚

Dbajmy o siebie i innych – nie tylko teraz.

#OgólnopolskiDzieńWalkiZDepresją#Depresja

Nasze aniołki

❄

Lekcja online:

„Jak reagować na przemoc?”

#dzieńbezpiecznegointernetu

Sałatka owocowa – kolorowa dawka witamin!

🍊
🥝

Nic tak nie poprawia humoru jak miska świeżych, soczystych owoców!

❤️

Koktajle mleczno- owocowe oraz rogaliki przygotowane przez uczniów klasy IV-VIII C w ramach doskonalenia umiejętności przygotowania prostych posiłków

Smacznie, zdrowo, owocowo…

w zespole klasowym I,II,III C SPU

10.02.2026 r. – Przygotowania do Biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych ruszyły pełną parą 💪

Dyplomy i numery startowe gotowe. Dziś sprawdziliśmy trasę biegu.

Za tydzień biegniemy całą społecznością Ośrodka 🏃‍♀️🏃

Dziękujemy Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia.

18 lutego 2026 r. w naszym Ośrodku odbył się Zimowy Turniej Gier Stolikowych, który zgromadził uczniów szkoły przysposabiającej do pracy z Centrum Edukacji i Terapii w Pisz i naszego Ośrodka oraz uczestników Warsztatów TerapiiZajęciowej w Piszu.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: grze w UNO, popularnego Chińczyka oraz układaniu puzzli na czas. Emocji nie brakowało – uczestnicy z zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki, wykazując się sprytem, koncentracją i umiejętnością współpracy.

Choć nie zabrakło zdrowej rywalizacji, najważniejsza była dobra zabawa, wzajemne wsparcie oraz integracja wszystkich uczestników. Turniej przebiegał w serdecznej atmosferze, pełnej uśmiechu i pozytywnej energii.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas! ❄️🎲

Gdy zima za oknem ❄️, katar czai się za rogiem 🤧… to w naszej klasie nie ma miejsca na chorowanie! 😄💪

Dziś postanowiliśmy wziąć zdrowie w swoje ręce (dosłownie 🥤😉) i przygotowaliśmy pyszny koktajl owocowy – pełen wapnia, witamin i dobrej energii 🍓🍌🍎

Zasada jest prosta:

👉 pijemy na zdrowie,

👉 miksujemy na odporność.

Smacznie, wesoło i bardzo witaminowo! 🍹💚

Smacznie i zdrowo w zespole klasowym I-III D SP! 🌱🥪Dziś uczniowie zamienili się w prawdziwych kucharzy! 👩‍🍳👨‍🍳

Z pasją i według własnych pomysłów przygotowywali super kanapki – kolorowe, zdrowe i pełne warzyw 🥒🍅🥬Kreatywność, samodzielność i dobre nawyki żywieniowe.💚

👉 Bo zdrowe jedzenie może być pyszne i pełne radości!

Dzisiejsze zajęcia kształtujące kreatywności w kl. I – III B SPU upłynęły w prawdzie zimowej atmosferze. Tworzyliśmy bałwanki z płatków kosmetycznych, wykałaczek i … pianki do golenia, która idealnie udawała śnieg. Było dużo śmiechu, twórczej pracy i dobrej zabawy.

Walentynki

Zajęcia profilaktyczne na temat CYBERBEZPIECZEŃSTWA z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Serdecznie dziękujemy za wartościowe i owocne spotkanie👮👮‍♂️

Lekcja online: Gadki z Maksem – program wzmacniania bezpieczeństwa dzieci

‼️

A po solidnej porcji pączków, chruścików i innych pyszności paliliśmy kalorie na balu karnawałowy

💃
🕺
🍩

Tłusty Czwartek

🍩

🍕 Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Pizzy, a w naszej szkole unosi się zapach, któremu trudno się oprzeć! Wszystko za sprawą realizacji projektu „Chcę być samodzielny – pozwól mi”, w ramach którego uczniowie własnoręcznie przygotowali pizzę.

Od wyrabiania ciasta, przez dobór składników, aż po pieczenie – każdy etap był efektem samodzielnych działań uczniów. Co najważniejsze, każda pizza była wykonana według własnego pomysłu, zgodnie z indywidualnymi gustami i kulinarną fantazją.

Efekt? Pyszna pizza, ogromna satysfakcja i zapach, który „wędrował” po całej szkole, zapraszając wszystkich do wspólnego świętowania 🍕😄

Takie działania pokazują, jak ważne jest wspieranie samodzielności, wiary we własne możliwości i uczenie się przez doświadczenie. Było smacznie, twórczo i bardzo inspirująco!

Rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych uczniów poprzez identyfikowanie wspierających i raniących komunikatów, modelowanie pozytywnych relacji oraz ćwiczenie reakcji na trudne sytuacje

🫶

Fotorelacja z zajęć gospodarstwa domowego oraz „klasowego salonu kosmetycznego” 💄🍞

W ramach realizacji projektu „Chcę być samodzielny – pozwól mi” uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

Podczas zajęć gospodarstwa domowego wypiekaliśmy pyszne bułeczki drożdżowe z twarogiem 🥐😋 — było aromatycznie i bardzo smacznie!

Nie zabrakło również zajęć w klasowym salonie kosmetycznym, gdzie uczniowie ćwiczyli umiejętności pielęgnacyjne i dbanie o swój wygląd 💅🙂

To była doskonała okazja do nauki samodzielności, współpracy i rozwijania codziennych umiejętności 👏❤️

Podczas dzisiejszych zajęć realizowaliśmy działania praktyczne poświęcone pomocy ptakom 🐦‍⬛🐦🐦‍⬛w okresie zimowym. Rozmawialiśmy o tym, z jakimi trudnościami mierzą się ptaki o tej porze roku i w jaki sposób możemy realnie je wesprzeć.

W części praktycznej, z dużym zaangażowaniem i starannością, przygotowaliśmy tłuszczowe kule z pokarmem. Była to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale także do rozwijania empatii i wrażliwości na potrzeby zwierząt.

Po zakończeniu pracy wspólnie zawiesiliśmy przygotowane przysmaki w przyszkolnym parku. Dzięki temu przyczyniliśmy się do poprawy warunków bytowych ptaków zimą, jednocześnie kształtując postawy proekologiczne oraz poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

Misja bezpieczna klasa – wyprawa po dobre samopoczucie

☺️

🍫🥞 Światowy Dzień Nutelli! 🥞🍫

5 lutego 26 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Nutelli. Z tej okazji poznaliśmy historię oraz skład tego popularnego czekoladowego kremu. Wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy chrupiące gofry z Nutellą, bitą śmietaną i świeżymi owocami 🍓🍌🫐, smakowite grzanki z Nutellą, a także upiekliśmy słodkie przekąski.

Podczas zajęć po całym budynku szkoły roznosił się fantastyczny zapach czekolady, który wprawiał wszystkich w doskonały nastrój.

Rozmawialiśmy również o tym, że Nutella to słodycz, po którą warto sięgać z umiarem. Zastanawialiśmy się, jak cieszyć się nią w zdrowy i rozsądny sposób, dbając o dobre nawyki żywieniowe.

Takie dni to my lubimy! ❤️

Brawo dla naszych młodych mistrzów kuchni 👏✨

Podczas praktycznych zajęć w szkolnej stolarni intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami. Tworzone przez uczniów elementy już wkrótce wzbogacą przestrzeń Ośrodka, dodając jej funkcjonalności i wyjątkowego charakteru. To świetna okazja do rozwijania umiejętności praktycznych oraz realnego wpływu na otoczenie, w którym uczymy się i pracujemy.

Wiktor dołączył do grona 18 latków. Wiktor, najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin

2 lutego 26 r. w klasach IV-VIII C i I-III SPDP D odbyła się miła zabawa z okazji 18. urodzin Igi, pełna radości, uśmiechów i wspólnego świętowania w przyjaznej atmosferze.

Igusiu, z okazji Twojego wyjątkowego dnia życzymy Ci spełnienia marzeń, sukcesów w nauce i życiu, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz wielu powodów do dumy i radości. Niech dorosłość przyniesie Ci same dobre doświadczenia! 🎂✨

Po raz kolejny nasz Ośrodek z radością i wzruszeniem włączył się w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla maluszka”. To wyjątkowa inicjatywa, która uczy wrażliwości i pokazuje, jak wielką siłę ma wspólne pomaganie.

W tym roku dzięki przeprowadzonej zbiórce mogliśmy wesprzeć mamy i ich dzieci z Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku. Każda przekazana rzecz była znakiem troski, nadziei i ludzkiej życzliwości — dowodem na to, że nawet drobne gesty mają ogromne znaczenie.

W minionym tygodniu pani Sally dostarczyła siostrom dary zgromadzone podczas trwania akcji. Tegoroczna paczuszka była wyjątkowo duża — pełna nie tylko potrzebnych artykułów, ale przede wszystkim serca i dobra płynącego od Darczyńców.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. To dzięki Wam te mamy i ich dzieci mogły poczuć wsparcie, ciepło i świadomość, że nie są same. Wasza pomoc ma realną moc zmieniania codzienności na lepszą. ❤️

15 stycznia 26 r. mieliśmy zaszczyt gościć Posła na Sejm RP, Pana Janusza Cieszyńskiego. Wizyta była dla nas szczególnie miła i radosna, ponieważ wiązała się z sukcesem uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w wojewódzkim konkursie „Jestem stąd”, którego pomysłodawcą i organizatorem był Pan Poseł.

Z ogromną dumą informujemy, że nasi uczniowie zajęli II miejsce, wykazując się kreatywnością, zaangażowaniem oraz pięknym zaprezentowaniem swojej „małej ojczyzny”. To wspaniałe osiągnięcie jest efektem ich pracy, talentu oraz wsparcia opiekuna projektu – pani Pauliny.

Pan Poseł Janusz Cieszyński osobiście wręczył dyplomy i nagrody laureatom oraz opiekunowi projektowemu, gratulując uczniom sukcesu i dziękując za udział w konkursie. Bezpośrednie spotkanie było dla naszych wychowanków ważnym i inspirującym przeżyciem, a także pięknym docenieniem ich wysiłku.

Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi za wizytę, życzliwość oraz inicjatywy, które pozwalają młodym ludziom rozwijać swoje pasje, budować poczucie sprawczości i dumy z miejsca, z którego pochodzą. Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunowi – jesteśmy z Was bardzo dumni!

W piątek, 9 stycznia 2026 r. towarzyszyła nam prawdziwie świąteczna atmosfera. Podczas wspólnego kolędowania było radośnie, rodzinnie i bardzo serdecznie.

W tym wyjątkowym czasie odwiedził nas pan Andrzej Kijewski, naczelnik oddziału Poczty Polskiej w Piszu, który przekazał nam ostatnią paczkę w ramach akcji charytatywnej „Pocztówka na Gwiazdkę”. Inicjatywa została zorganizowana przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” z Olsztyna we współpracy z Fundacją Poczty Polskiej.

Po wspólnym kolędowaniu dzieci z ogromną ciekawością i uśmiechami na twarzach rozpakowały świąteczne prezenty. Był to piękny moment pełen wzruszeń, radości i dowód na to, jak wiele dobrego może przynieść wspólne działanie i otwarte serca.

Zima ma w sobie coś wyjątkowego ❄️🤍

Otulony śniegiem teren naszego ośrodka zachwyca każdego dnia – białe krajobrazy, skrzące się drzewa i spokojna atmosfera tworzą naprawdę magiczny klimat. To idealny czas, by zwolnić na chwilę, nacieszyć się pięknymi widokami i świeżym, zimowym powietrzem.

Nasi uczniowie chętnie korzystają z uroków tej pory roku – spacery po zaśnieżonych alejkach, nad skute lodem jezioro, wspólne chwile na zewnątrz i radość z zimowych aktywności sprawiają, że nauka i wypoczynek stają się jeszcze przyjemniejsze. Zima potrafi być piękna – wystarczy spojrzeć wokół i dać się jej oczarować ❄🌬🌊🌫🌥

🌲🎅🌲 Warsztaty bożonarodzeniowe 🌲🎅🌲

16 grudnia 2025 r. nasz Ośrodek wypełnił się radością, ciepłem i prawdziwie świąteczną atmosferą. Podczas warsztatów bożonarodzeniowych rodzice wraz z dziećmi oraz babcie z wnukami z wielkim zaangażowaniem tworzyli przepiękne stroiki świąteczne. Każda praca była wyjątkowa, pełna serca i rodzinnego ciepła — powstały małe dzieła, które już wkrótce będą zdobiły świąteczne stoły w domach naszych uczestników.

Towarzyszyła nam niezwykle miła, życzliwa atmosfera. Był czas na rozmowy, wspólne chwile, śpiewanie kolęd, wymianę doświadczeń, a także na moment wytchnienia przy zimowej herbacie i domowym cieście. Te wspólnie spędzone chwile pokazały, jak ważne są bliskość, współpraca i bycie razem.

Z ogromną radością gościliśmy dziś rodziców oraz babcie naszych uczniów. Dziękujemy za obecność, uśmiech i serce włożone w każde wykonane dzieło. To był piękny, poruszający czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Merry

Świąteczne pozdrowienia od klasy I-III A SPDP. Uczniowie prezentują wyszyte przez siebie cudne choinki.

🎄

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” z Olsztyna, we współpracy z Fundacją Poczty Polskiej, po raz kolejny zorganizowały zbiórkę przyborów szkolnych, zabawek oraz innych materiałów. Dziś wszystkie dary zostały oficjalnie przekazane na ręce Pani Dyrektor.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich sercach ❤️, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę i wsparli tę akcję. Dzięki Wam pomoc trafiła tam, gdzie jest potrzebna.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Anecie Kubrowskiej-Kubiak, która zainicjowała to przedsięwzięcie ❤️

⭐️

Jasełka

🎄

Kilka zdjęć z wigilii klasowych

Udział w Integracyjnym WF – Tajemnicy Świątecznej Fabryki!

Podczas wspólnej transmisji dzieci wyruszyły na trop zagadki ukrytej w

Świątecznej Fabryce. Poprzez ruch, współpracę i dobrą zabawę udało się odkryć, co się wydarzyło, uruchomić fabryczne maszyny i uratować Święta.

To było 30 minut pełnych aktywności, radości i integracji, które pokazały, że ruch naprawdę łączy i daje przestrzeń każdemu dziecku, niezależnie od jego możliwości.

#IWF202 5#IWFPoland #IWFPoland 2025 #IntegracyjnyWF@Fundacja V4Sport @Akademia Krokieta i Lamy

Konkurs na „STROIK BOŻONARODZENIOWY” został rozstrzygnięty🎄

🥇 I miejsce zajęła grupa internacka nr 2

🥈 II miejsce zajęła grupa internacka nr 1

🥉 III miejsce zajął zespół klasowy I-III D SP U

Wyróżnienie otrzymał Kacper Olszewski kl. IV B SP U

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM 🏆👏🥳

Wszystkie prace były piękne 🤩

Dziękujemy za udział w konkursie 😍❤️

💧 Nasze zajęcia w gabinecie hydroterapii 💧

Coraz bliżej święta,…

Uczniowie klas IV-VIII C SPU oraz I-III SPDP przygotowują orzeszki z masą z mleka w proszku oraz pierniczki. Zapach roznosi się po całej szkole 😋

9.12.2025 r. w naszej szkole odbyły się świąteczne zajęcia warsztatowe. Poprowadziły je Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Liskach. Podczas spotkania, nasi najmłodsi uczniowie, zdobili pierniki oraz wykonywali kartki świąteczne. Pomocą służyły im starsze koleżanki z naszego Szkolnego Koła Caritas.

🌲🎅Kiermasz ozdób świątecznych 🎅🌲

🎅 Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i nabyli ozdoby świąteczne oraz naszym dzielnym Paniom🌲

Mikołajki w klasach I-III

🎅

Wytypowana grupa uczniów przystąpiła dziś do praktycznego egzaminu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz ocena przygotowania uczniów do podejmowania działań ratowniczych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Egzamin obejmował kilka kluczowych obszarów:

✔️resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) niemowląt, dzieci i osób dorosłych,

✔️opatrywanie różnego rodzaju ran oraz prawidłową ewakuację poszkodowanego z miejsca zdarzenia,

✔️unieruchamianie złamanych kończyn i bezpieczne przeniesienie poszkodowanego,

✔️udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych zadań czuwali członkowie Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych, którzy pełnili rolę egzaminatorów oraz instruktorów. Ich zadaniem było nie tylko monitorowanie i ocena działań uczniów, lecz także udzielanie wskazówek w sytuacjach wymagających korekty lub dodatkowego wsparcia.

Podczas oceny brano pod uwagę zarówno techniczną poprawność udzielanej pomocy, jak i skuteczność zastosowanych działań. Szczególny nacisk położono również na umiejętność współpracy w zespole, komunikację oraz zdolność do szybkiego podejmowania decyzji — elementy kluczowe w realnych sytuacjach ratunkowych.

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, odpowiedzialnością oraz dojrzałością w podejściu do wykonywanych zadań. Dzisiejszy egzamin był nie tylko sprawdzianem wiedzy i umiejętności, ale również ważnym doświadczeniem przygotowującym młodzież do reagowania w nagłych sytuacjach.

Wyniki konkursu „Czas na bajkę”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Otrzymaliśmy dużo kreatywnych prac.

Po długich obradach, jury wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce: Katarzyna Poreda

2 miejsce: Patrycja Rydzewska

3 Miejsce: Izabela Świderska oraz Szymon Lubiejewski

Wyróżnienia: Kuba Turski, Gabriela Zalewska i Paweł Śmiarowski.

Gratulujemy!!!

Taka miła niespodzianka❗️❗️❗️

4.12.2025 r. odwiedzili nas żołnierze LIII Zmiany PKW KFOR w ramach donacji Mikołajek.

Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali naszym gościom krótkie przedstawienie ukazujące codzienną naukę i pracę w placówce „Most z ciszy”. Po występie artystycznym młodzi wykonawcy zaśpiewali piosenki patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez żołnierzy. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska wojskowe stroje oraz specjalistyczne wozy. Dzieci mogły przymierzyć elementy umundurowania – hełmy i kamizelki – a także zasiąść za sterami wojskowych pojazdów, co dostarczyło im wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że mogliśmy Państwa gościć. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i inspirujące spotkanie.

Dziękujemy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Andrzejki w internacie

🧙‍♀️

Andrzejki 2025

VIII Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznych „Celebrujmy wolność” za nami.

Na scenie zaprezentowali się utalentowani młodzi artyści z naszego województwa, przypominając nam, jak ważne są pamięć, tradycja i miłość do Ojczyzny. Ich występy były nie tylko pokazem umiejętności, ale przede wszystkim głębokiego zaangażowania i patriotycznej wrażliwości.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom — każdemu z Was należą się ogromne brawa! 👏

Dziękujemy również nauczycielom, opiekunom i organizatorom za przygotowanie tego pięknego wydarzenia.

A szanownemu Jury: Bożenie Dymowskiej, Antoniemu Kopaczowi i Jakubowi Jórzakowi za pracę w komisji konkursowej .

Niech te chwile pozostaną z nami na długo. 🇵🇱✨

Do zobaczenia na kolejnej edycji!

🇵🇱

Poznajemy świat osób z niepełnosprawnością wzroku – empatia, zrozumienie, współpraca

❤️

🐻📚 Dzień Misia w naszej szkole! 📚🐻

W ramach promocji czytelnictwa, młodszych uczniów odwiedziły … niezwykłe misie! 🧸💛

Zagościły w klasach, by przeczytać opowieść o przygodach misia.

Z ŻYCIA INTERNATU

Jesień w pełni, ostatnie liście 🍁 lecą z drzew, a w naszym internacie…

Inscenizacja w wykonaniu wychowanków ❤️ fragmentu piosenki „ Człowiek z lisciem ” zespołu „ Elektryczne gitary „. 🎸🎸

Jeden z wielu nowych nabytków w ostatnim czasie.

Teraz koszenie trawy na terenie Ośrodka będzie dużo łatwiejsze i szybsze.

Dzień Życzliwości

W przyośrodkowej alei dr. Władysława Klementowskiego pojawiły się tablice z informacjami o naszym patronie.

Projekt wykonany przez panią Paulinę Mickiewicz przy wsparciu pani dyrektor.

Z serii Lawendowe LOVE… Świece techniką decouoage, inną niż robiliśmy to do tej pory.

W naszej szkole coroczne nocowanie. Świetnie się bawiliśmy przy wykonywaniu różnych zadań. Było aktywnie, integracyjne a przede wszystkim wesoło.

W ramach Obchodów Światowego Dnia Cukrzycy w naszej szkole odbyło się spotkanie z mamą jednego z uczniów, która przybliżyła nam temat choroby. Uczniowie poznali sposoby mierzenia cukru, a chętne osoby mogły wykonać pomiar u pielęgniarki szkolnej. Młodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne.

Serdecznie dziękujemy p. Ewie za przeprowadzone zajęcia. 🌸🩵

13 listopada – Dzień Placków Ziemniaczanych 🥔🥔🥔

#ChcęByćSamodzielnyPozwólMi

W tym tygodniu królują placki ziemniaczane.

Te w wykonaniu zespołu klasowego IV-VIII B SPU.

CyberMocni – działamy na rzecz bezpiecznego Internetu

Dwa zespoły uczniów naszego Ośrodka wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-profilaktycznym realizowanym przez Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości pn. „„CyberMocni-Bezpieczny Internet”.

Inicjatywa ma na celu rozwijanie wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych umiejętności bezpiecznego, odpowiedzialnego i świadomego poruszania się w przestrzeni internetowej.

W ramach projektu uczniowie z zaangażowaniem podjęli różnorodne działania promujące zasady bezpiecznego Internetu.

🧩 Zespół I – kreatywna edukacja

Pierwszy zespół skupił się na twórczym przekazie wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

W ramach swoich działań uczniowie:

Wykonali plakaty promujące bezpieczne zachowania w sieci. Prace zostały opublikowane online, a także wyeksponowane na szkolnym korytarzu oraz na lokalnej tablicy ogłoszeń we wsi Łupki.

Stworzyli komiks, który w przystępny i ciekawy sposób przekazuje zasady bezpieczeństwa młodszym uczniom.

Przygotowali gazetkę szkolną, umieszczoną w szkolnej „Sali pamięci”, poświęconą tematyce odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

👮 Zespół II – w praktyce o cyberzagrożeniach

Drugi zespół wybrał się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji w Piszu, gdzie przeprowadził wywiad z funkcjonariuszką policji.

Uczniowie przygotowali wcześniej pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci i cyberzagrożeń, na które uzyskali szczegółowe odpowiedzi. Zdobyte informacje zaprezentowali następnie swoim kolegom i koleżankom w formie prezentacji multimedialnej.

Zajęcia wzbogacone zostały o projekcję filmu „CyberMoc – Bezpieczny Internet”, który w prosty i zrozumiały sposób wyjaśniał, jak dbać o prywatność w Internecie, rozpoznawać próby wyłudzeń (phishing), tworzyć silne hasła, korzystać z dwuskładnikowego uwierzytelniania oraz gdzie zwrócić się po pomoc w razie zagrożeń online.

Na zakończenie uczniowie przygotowali krótki film edukacyjny, w którym klasa symbolizowała komputer, uczniowie – różnego rodzaju pliki i dokumenty, a jeden z nich – wirusa komputerowego.

Film w zabawny, a jednocześnie pouczający sposób pokazuje, jakie konsekwencje może mieć używanie zbyt prostych haseł.

Dzięki udziałowi w programie CyberMocni- Bezpieczny Internet nasi uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, ale także nauczyli się, jak dbać o siebie i innych w cyfrowym świecie. Ich działania to doskonały przykład tego, że nauka może być inspirująca, twórcza i pełna zaangażowania.

#CRL#CYBERMOC

Reprezentacja Ośrodka na 🇵🇱 IX Biegu Nocy Listopadowej 🇵🇱 w Orzyszu.

Bieg dla Niepodległej na dystansach 2km i 5km 💪

🇵🇱 107. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości 🇵🇱

Dziś z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się akademia przygotowana przez Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Dziabągi” oraz zespół klasowy IV-VIII D SPU.

To wzruszająca lekcja historii.

O godz. 11.11 całą społecznością odśpiewaliśmy hymn Polski w ramach akcji #SzkołaDoHymnu

„Odkrywamy Polskę z Polinką”

Taki tytuł nosi projekt realizowany przez uczniów zespołu klasowego IV-VIII B SPU

Z ŻYCIA INTERNATU

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA 🇵🇱 w internacie. W tym roku tematem przewodnim wieczornicy było 100 – lecie ustanowienia GROBU NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA w Warszawie.

Warszawski GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA został odsłonięty 2 listopada 1925 roku w środkowych arkadach kolumnady Pałacu Saskiego. W tym dniu złożono do niego szczątki niezidentyfikowanego żołnierza sprowadzone podczas specjalnej ceremonii z Cmentarza Obrońców Lwowa. Twórcą grobu był artysta rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski.

Uczniowie zespołów klasowych I-III C SPDP i IV-VIII C SPu w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przygotowali zdrowe śniadanie: sałatkę z łososiem 🐟 i warzywami 🥒🥬🌶🥕oraz świeżo pieczonym domowym, razowym chlebkiem a na deser: rogaliki świętomarcińskie🥐 i koktajl owocowy 🥛🍓🥭🍌.

Działanie było także realizacją projektu „Chcę być samodzielny- pozwól mi”Modułu II Kucharzenie/ Jestem kucharzem.

#TrzymajFormę

#SzkołaPromującaZdrowie

#SzkołaSpecjalnaPromującaZdrowie

#ChcęByćSamodzielnyPozwólMi

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie zespołu I-III C SPdP przygotowali zdrowe deserki patriotyczne.

#TrzymajFormę

#SzkołaPromującaZdrowie

#SzkołaSpecjalnaPromującaZdrowie

Dzień Postaci z Bajek na długo zapadnie w pamięci.

Dorośli dzieciom zaprezentowali inscenizację pt. „Zamieszanie w krainie bajek” i wyszło im rewelacyjnie. Radość dzieci nie do opisania.


Kolejna lekcja nurkowania za nami...

Dzień kanapki🥪. Uczniowie przygotowali pyszne kanapki na ciepło. Tym samym zrealizowali kolejne działanie z Modułu II: Kulinaria/ Jestem kucharzem .

# Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Chcę być samodzielny- pozwól mi”

Dzień Dyni w szkole

Tym razem pierwsze nasze „mądre sówki”

🦉

– prace wykonane w stolarni szkolnej przez zespół IV-VIII B SPU.

Delegacja Ośrodka na cmentarzu w Piszu.

Odwiedziliśmy groby zmarłych pracowników, uczniów i patrona naszej placówki.

#SzkołaPamięta2025

Uczniowie zespołu klasowego IV-VIII B SPU porządkowali grób patrona naszego Ośrodka – dr. Władysława Klementowskiego.

#SzkołaPamięta2025

#SzkołaPamięta2025

Jak każdego roku, uczniowie naszego Ośrodka porządkują groby na pobliskich cmentarzach.

Najstarsi zatroszczyli się o cmentarze z okresu I wojny światowej oraz wiejski, położone w Lesie Łupkowskim.

Nasi „Odważni, niezawodni!” po pierwszych zajęciach płetwonurkowych

🤿

BohaterOn w Twojej Szkole 2025 – zajęcia w zespole klasowym I-III A SPDP. Pamiętamy.

Nic tak nie smakuje, jak samodzielnie przygotowane danie. Uczniowie zespołów I-III C SPdP i IV A SPL przygotowali, upiekli i ze smakiem zjedli tosty z serem i wędliną.

BohaterON w Twojej Szkole 2025 kl.I – III B SP U

#BohaterOn2025. Zajęcia w zespole klasowym I, II, III CSP U

Rozpoczęliśmy cykl zajęć online w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” – Jak reagować na przemoc. Rozpoznaj, zareaguj, zatrzymaj!

Wirtualna wycieczka do zoo 🦁🦓🦜

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie przenieśli się w niezwykłą podróż do wirtualnego zoo dzięki goglom VR! 🥽✨ Bez wychodzenia z klasy mogli spacerować pośród dzikich zwierząt, przyglądać się lwom z bliska, podziwiać kolorowe papugi i obserwować żyrafy sięgające po liście drzew. 🌍🐘🦒🐅🐫🦜

To była nie tylko świetna zabawa, ale też ciekawa lekcja przyrody, która pokazała, że technologia może być doskonałym narzędziem do nauki i rozwijania wyobraźni!

W październiku Klasa III „A” SP U w ramach Projektu Edukacyjnego „Małe rączki- wielkie możliwości, czyli sensoryczna droga do sprawności” realizowała podczas zajęć tematy:

1. Paluszkowa ścieżka

2. Zakręć – odkręć 🖐️🤚 Wykonywane przez dzieci ćwiczenia dostarczają bodźców sensorycznych, które pełnią istotną rolę w ich rozwoju.

Zajęcia w pracowni stolarskiej. Przygotowujemy kolejne gifty.

Uczniowie oddziału klasowego I-III B SPU przenieśli się do jesiennego lasu. Tworzyli pracę plastyczną z wykorzystaniem naturalnych materiałów: liści, kasztanów, żołędzi, szyszek i gałązek.

Lekcja historii w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON.

Lekcja historii w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON w I, III „D” SPdP

Zajęcia z panią psycholog

🥰

Nauka jak być dla siebie wsparciem – bo tylko razem mamy moc, by zbudować klasę pełną przyjaźni!

Pyszna jesienna sałatka, przygotowana przez uczniów z zespołu klasowego I,II,III C SPU

🍎

17 października przypada Światowy Dzień Owoców i Warzyw.

Promując zdrowy styl życia, świętowaliśmy ten dzień, jak należy z owocami i warzywami w roli głównej 🍇🍈🍊🍋🍌🍍🥭🍎🍏🍑🍑🍒🫐🥝🥝🍅🫒🍋‍🟩🥑🍆🥔🥕🌽🌶🥒🫑🥬🥦🧄🧅

#SzkołaPromującaZdrowie #SzkołaSpecjalnaPromującaZdrowie #TrzymajFormę #ChcęByćSamodzielnyPozwólMi

Świętowanie 13.urodzin Szymona.

Szymonie, wszystkiego najlepszego 🎂🎉

Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się Zespole Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie, pan Andrzej Nowicki, Starosta Piski, wręczył Nagrody Starosty trzem reprezentantkom naszej placówki – paniom Justynie Siemion, Justynie Nowosielskiej-Chmielewskiej i Hannie Chrzanowskiej.

🌹 Gratulujemy 🌹

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie na ucznia, czytelnika i świetliczaka. Dziękujemy Rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Najnowsza gra w naszym Ośrodku, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem- szachy Wikingów.

Zgrana klasa!

Celem zajęć było kształtowanie postaw opartych na wzajemnym szacunku, empatii i życzliwości🥰

❤️

Opadły mgły i wioska ze snu się budzi, a tu… goście, goście. Odwiedzili nas nasi dobrzy znajomi Joanna i Zbigniew Skopińscy, którzy zaprosili nas na rejs po jeziorze Roś.

Mieliśmy też okazję zwiedzić bazę MOPR w Łupkach.

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej.

💛

Rozmawialiśmy o hejcie, cyberprzemocy oraz tworzyliśmy plakaty z ważnym przesłaniem. Nasi uczniowie wspólnie pokazali, że w naszej szkole nie ma miejsca na przemoc!

❗️

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” z Olsztyna we współpracy z Fundacją Poczty Polskiej zorganizowały zbiórkę przyborów szkolnych, które dziś zostały przekazane na ręce pani dyrektor.

Dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich ❤️❤️❤️, którzy włączyli się do akcji.

Naszym dzieciakom na pewno będzie się lepiej pracowało.

Poranne warsztatowe spotkanie członków rady pedagogicznej – Wartości i zasady szkoły.

Lekcja historii w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON.

„Kobiety powstania warszawskiego” – zajęcia w zespole klasowym IV-VIII B SPU.

„SZCZĘŚLIWI BO RÓŻNORODNI”- szczęście poprzez działanie 🙂🙂🙂 MINI PLAYBACK SHOW w naszym Ośrodku!|

#tydzienszczesciawszkole2025

#happinessatschool

Przystąpiliśmy do tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii ” PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”, która ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Dzień Chłopaka

„Zgrana klasa – RAZEM LEPIEJ!”

Celem dzisiejszy zajęć było kształtowanie postaw sprzyjających budowaniu bezpiecznych relacji rówieśniczych oraz przeciwdziałanie zachwianiom przemocowym poprzez działania zespołowe i empatyczne😌

Tydzień Szczęścia w szkole! 🙂

„Kto czyta, zawsze będzie bogaty,

Książka zabierze Was w nowe światy!

I ukoi, i uraduje,

Pomoże temu, kto się źle czuje.

Czytajcie mi każdego dnia,

To kiedyś czytać będę i ja!”

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Społeczności Ośrodka czytali chętni nauczyciele oraz uczniowie. Tematem przewodnim prezentowanych utworów była jesień. Uczniowie otrzymali zakładki do książek. Na podsumowanie, uczniowie z nauczycielami, tworzyli prace plastyczne na podstawie wiersza „Jesienny pociąg”.

26 września nasza placówka po raz kolejny dołącza do obchodów Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day)! 🌍 To wyjątkowe święto ruchu, które co roku jednoczy miliony dzieci nie tylko z naszego kontynentu, lecz także z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W ubiegłym roku uczestniczyły w nim aż 42 kraje, a w tym roku także my będziemy częścią tej międzynarodowej społeczności! 💪

🏃‍♀️ Głównym celem ESSD jest promocja ruchu i zdrowych nawyków, a hasłem przewodnim edycji 2025 jest „Siła współpracy”. Dlatego w ostatni piątek września w naszej placówce nie zabrakło wspólnych zabaw i aktywności, które pokazały, że razem możemy więcej. 🎉

„Odważni, niezawodni!”

„Odważni, niezawodni!” okazali się nasi uczniowie z zespołów klasowych I-III szkoły przysposabiającej do pracy oraz grupa uczniów ze Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Giżycku .

W ramach realizacji wraz z Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych projektu odbyły się dziś w Łupkach zajęcia w terenie. Podczas spaceru trzy zespoły uczniowskie napotkały trzy sytuacje. Zadania polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym: pilarz ze zranioną piłą ręką, przewrócona rowerzystka ze złamaną nogą i poparzona kobieta przy ognisku.

Było o tyle trudniej, że uczniowie nie otrzymywali tym razem pomocy ze strony opiekunów. Z każdą sytuacją musieli poradzić sobie sami w swoich zespołach.

Spisali się na 6️⃣‼️

Aktywna sobota dla reprezentantów naszego Ośrodka podczas Zawodów Kajakowych „Na szlaku Wańkowicza”.

Jak co roku włączyliśmy się w organizację tego przedsięwzięcia: pomoc techniczno-logistyczna, przepyszna grochówka i cztery starty w wyścigach.

Przejdź do treści