Szkoła Wierna Dziedzictwu

2 maja – Dzień Flagi RP

🇵🇱

21.04.2026 r. – Przystąpiliśmy do Akcji Żonkile 2026 – upamiętnienia rocznicy powstania w getcie warszawskim. Rozmawialiśmy o pamięci, odwadze i szacunku, a dzieci stworzyły żonkile — symbole, które uczą, że dobro i empatia zawsze mają znaczenie. 🌼🌼🌼

#ŁączyNasPamieć

#Żonkile

27 luty 26 r. Nasz Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym” okiem Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych

w naszym Ośrodku wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego ❤️

Z dumą i wzruszeniem po raz pierwszy zorganizowaliśmy Bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Bieg. To był dzień pełen emocji, wspólnoty i pięknej, życzliwej energii.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego, uroczystego apelu poświęconego idei i historii dzisiejszego biegu. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne, które przybliżyły uczniom znaczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych i sens symbolicznego dystansu 1963 metrów. Szczególnym momentem było odczytanie przez pana Konrada listu skierowanego do uczestników biegu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Karol Nawrocki. Była to chwila podniosła i bardzo poruszająca.

W wydarzeniu czynny udział wzięło 69 uczniów oraz 21 nauczycieli i opiekunów. Każdy metr – a symboliczny dystans 1963 metrów miał szczególne znaczenie – był świadectwem odwagi, pamięci i serca włożonego w ten wspólny wysiłek.

Naszym wspaniałym współorganizatorem było Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe. Obecni z nami panowie Edmund Lipnicki z działu edukacji w Nadleśnictwie Pisz oraz podleśniczy Piotr Gryczan i leśniczy Krystian Tomaszewski z Leśnictwa Rybitwy nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem grup startowych, ale także dzielili się swoją pasją i wiedzą. Podczas marszu na miejsca startu u w oczekiwaniu na start opowiadali o lesie, jego mieszkańcach, roślinach, uczyli rozpoznawania i odczytywania tropów zwierząt. To była niezwykła lekcja przyrody – żywa, autentyczna i pełna zachwytu nad światem natury.

Nad bezpieczeństwem uczestników marszu i biegu czuwali niezawodni Joanna i Zbigniew Skopińscy – Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych – za co z całego serca dziękujemy. Państwa obecność dawała wszystkim poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Na mecie na wszystkich uczestników czekała gorąca herbatka oraz małe co nieco na regenerację sił. Ten ciepły gest po wysiłku smakował wyjątkowo – był chwilą wytchnienia, rozmów i dzielenia się radością z ukończonego biegu.

Atmosfera? Ciepła. Wspierająca. Pełna uśmiechu.

Pokazaliśmy dziś, że potrafimy współpracować, troszczyć się o siebie nawzajem i razem pokonywać trudności. Każdy dopingował każdego. Każdy był ważny.

Ogromne podziękowania kierujemy do tropemwilczym.pl oraz Nadleśnictwa za ufundowanie upominków dla zwycięzców w poszczególnych grupach:

🏃‍♂️‍➡️🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️Grupa I – klasy I–III szkoły podstawowej🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

🥇 Marcel Szmigiel

🥈 Szymon Kachel

🥉 Natan Rafałowski

🏃‍♂️‍➡️🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️Grupa II – klasy IV–VIII szkoły podstawowej🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

🥇 Mateusz Markowski

🥈 Wiktor Szmigiel

🥉 Filip Bałdyga

🏃‍♂️‍➡️🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️Grupa III – klasy I–III szkoły przysposabiającej do pracy🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

🥇 Szymon Parda

🥈 Jakub Parda

🥉 Kuba Turski

🏃‍♂️‍➡️🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️Grupa IV – nauczyciele🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

🥇 p. Joanna, 🥇 p. Katarzyna, 🥇p. Justyna, 🥇 p. Aneta, 🥇 p. Magda, 🥇 p. Ewa, 🥇 p. Anna, 🥇 p. Paulina, 🥇 p. Kamila, 🥇 p. Sally, 🥇 p. Beata

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom 🏆

Ale jeszcze mocniej gratuluję wszystkim, którzy odważyli się stanąć na starcie i zmierzyć z dystansem 1963 metrów. Wasza determinacja, odwaga i serce są dla nas powodem do ogromnej dumy.

To był piękny dzień. Dziękujemy, że tworzymy tę wspólnotę. 🤍

#TropemWilczym

Przejdź do treści