2 maja – Dzień Flagi RP




21.04.2026 r. – Przystąpiliśmy do Akcji Żonkile 2026 – upamiętnienia rocznicy powstania w getcie warszawskim. Rozmawialiśmy o pamięci, odwadze i szacunku, a dzieci stworzyły żonkile — symbole, które uczą, że dobro i empatia zawsze mają znaczenie. ![]()
![]()
![]()











27 luty 26 r. Nasz Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym” okiem Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych



































w naszym Ośrodku wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego ![]()
Z dumą i wzruszeniem po raz pierwszy zorganizowaliśmy Bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Bieg. To był dzień pełen emocji, wspólnoty i pięknej, życzliwej energii.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego, uroczystego apelu poświęconego idei i historii dzisiejszego biegu. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne, które przybliżyły uczniom znaczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych i sens symbolicznego dystansu 1963 metrów. Szczególnym momentem było odczytanie przez pana Konrada listu skierowanego do uczestników biegu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Karol Nawrocki. Była to chwila podniosła i bardzo poruszająca.
W wydarzeniu czynny udział wzięło 69 uczniów oraz 21 nauczycieli i opiekunów. Każdy metr – a symboliczny dystans 1963 metrów miał szczególne znaczenie – był świadectwem odwagi, pamięci i serca włożonego w ten wspólny wysiłek.
Naszym wspaniałym współorganizatorem było Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe. Obecni z nami panowie Edmund Lipnicki z działu edukacji w Nadleśnictwie Pisz oraz podleśniczy Piotr Gryczan i leśniczy Krystian Tomaszewski z Leśnictwa Rybitwy nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem grup startowych, ale także dzielili się swoją pasją i wiedzą. Podczas marszu na miejsca startu u w oczekiwaniu na start opowiadali o lesie, jego mieszkańcach, roślinach, uczyli rozpoznawania i odczytywania tropów zwierząt. To była niezwykła lekcja przyrody – żywa, autentyczna i pełna zachwytu nad światem natury.
Nad bezpieczeństwem uczestników marszu i biegu czuwali niezawodni Joanna i Zbigniew Skopińscy – Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych – za co z całego serca dziękujemy. Państwa obecność dawała wszystkim poczucie spokoju i bezpieczeństwa.
Na mecie na wszystkich uczestników czekała gorąca herbatka oraz małe co nieco na regenerację sił. Ten ciepły gest po wysiłku smakował wyjątkowo – był chwilą wytchnienia, rozmów i dzielenia się radością z ukończonego biegu.
Atmosfera? Ciepła. Wspierająca. Pełna uśmiechu.
Pokazaliśmy dziś, że potrafimy współpracować, troszczyć się o siebie nawzajem i razem pokonywać trudności. Każdy dopingował każdego. Każdy był ważny.
Ogromne podziękowania kierujemy do tropemwilczym.pl oraz Nadleśnictwa za ufundowanie upominków dla zwycięzców w poszczególnych grupach:
![]()
![]()
Grupa I – klasy I–III szkoły podstawowej![]()
![]()
![]()
Marcel Szmigiel
Szymon Kachel
Natan Rafałowski
![]()
![]()
Grupa II – klasy IV–VIII szkoły podstawowej![]()
![]()
![]()
Mateusz Markowski
Wiktor Szmigiel
Filip Bałdyga
![]()
![]()
Grupa III – klasy I–III szkoły przysposabiającej do pracy![]()
![]()
![]()
Szymon Parda
Jakub Parda
Kuba Turski
![]()
![]()
Grupa IV – nauczyciele![]()
![]()
![]()
p. Joanna,
p. Katarzyna,
p. Justyna,
p. Aneta,
p. Magda,
p. Ewa,
p. Anna,
p. Paulina,
p. Kamila,
p. Sally,
p. Beata
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ![]()
Ale jeszcze mocniej gratuluję wszystkim, którzy odważyli się stanąć na starcie i zmierzyć z dystansem 1963 metrów. Wasza determinacja, odwaga i serce są dla nas powodem do ogromnej dumy.
To był piękny dzień. Dziękujemy, że tworzymy tę wspólnotę. ![]()







