27 maja 26 r. spędziliśmy bardzo miłe przedpołudnie w Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Piskiej. Wspólna gra w bocce, rozmowy i wspomnienia zapewniły nam atrakcyjne spędzenie czasu, za co bardzo dziękujemy pracownikom i podopiecznym tej placówki. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie













W dniach 6-8 maja 26 r. nasi uczniowie ze szkoły przysposabiającej do pracy wyruszyli w wyjątkową podróż do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika ![]()
![]()
Po długiej, ale pełnej rozmów i uśmiechów drodze, przyszedł czas na odkrycia. Spacer po Rynku Staromiejskim pozwolił poczuć klimat tego niezwykłego miejsca, a przechadzka bulwarami nad Wisłą była chwilą wytchnienia i zachwytu nad pięknem otaczającej przyrody.
To jednak nie tylko zwiedzanie – to przede wszystkim czas budowania relacji, wzmacniania więzi i integracji zespołów. Wspólne doświadczenia, śmiech i wzajemne wsparcie sprawiają, że ta wycieczka już teraz staje się czymś więcej niż tylko wyjazdem – to prawdziwa przygoda, która zostanie w pamięci na długo ![]()
To były dni pełne odkryć, inspiracji i radości poznawania świata.
#Toruń#Wycieczka#Integracja#SzkolneChwile#RazemLepiej














































1 kwietnia 26 r. Ostatni przedświąteczny dzień spędziliśmy w wyjątkowo radosnej atmosferze, integrując się i bawiąc podczas wspólnego wyjścia na kręgielnię. Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy mieli okazję nie tylko spróbować swoich sił w grze, ale przede wszystkim spędzić czas razem, budując relacje i wzajemne wsparcie.
Był to czas pełen śmiechu, pozytywnej energii i swobodnych rozmów, które jeszcze bardziej zbliżyły nas do siebie. Wspólna zabawa pokazała, jak ważne są takie chwile – pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków i po prostu cieszyć się swoją obecnością.
Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, ale najważniejsza była dobra atmosfera i wspólne przeżycia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Takie inicjatywy pokazują, że nauka i rozwój mogą iść w parze z radością i integracją, tworząc przestrzeń, w której każdy czuje się ważny i doceniony.





20 lutego 2026 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się do Ełku na bliskie spotkanie z kulturą. Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Chcę być samodzielny. Pozwól mi”, którego celem jest wspieranie młodzieży w rozwijaniu samodzielności, kompetencji społecznych oraz aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym. Projekt stawia na praktyczne doświadczenia, które wzmacniają pewność siebie uczniów i przygotowują ich do dorosłego życia.
Podczas wyjazdu uczniowie obejrzeli w kinie film „Zmiennokształtni 2” – pełną humoru i emocjonujących przygód opowieść o bohaterach mierzących się z nowymi wyzwaniami, uczących się współpracy, odwagi i odpowiedzialności. Film dostarczył widzom wielu pozytywnych wrażeń oraz stał się okazją do rozmów o wartościach takich jak przyjaźń i wzajemne wsparcie.
Wizyta w kinie była nagrodą za udział w konkursie „Więcej niż zasięg” organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Piszu . To wyróżnienie było dla naszych uczniów powodem do dumy i ogromnej radości.
Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi Kupcowi – fundatorowi biletów oraz voucherów na zestawy kinowe, które umiliły wspólne oglądanie filmu i sprawiły, że wyjazd był jeszcze bardziej wyjątkowy.
Wszyscy świetnie się bawili! Takie wyjazdy to fantastyczny czas na integrację, budowanie relacji oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych inicjatyw! ![]()
![]()








9.12.2025 r. Wyjazd klasy II-III SPDP do kina w Ełku w przedświątecznym klimacie. Film „Mikołaj i ekipa” dostarczył wiele radości . Super Mikołaj uratował Święta












Lekcja biblioteczna „ W krainie bajek” z udziałem uczniów klasy IV-VIII SPu i II-III SPDP. Dziękujemy Miejsko -Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu za miło spędzony czas w krainie zaczarowanych bajek.













30.10.2025 r. kilkoro starszych uczniów odwiedziło Komenda Powiatowa Policji w Piszu, gdzie przeprowadzili wywiad z funkcjonariuszką policji Panią nadkom. Anną Szypczyńską na temat cyberbezpieczeństwa. Podczas spotkania pani policjantka odpowiedziała na każde pytania dotyczące zagrożeń w internecie oraz o sposobach reagowania na cyberprzemoc.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a zdobyta wiedza na pewno pomoże im bezpieczniej poruszać się w sieci.
Serdecznie dziękujemy nadkom. Annie Szypczyńskiej z Komendy Powiatowej Policji w Piszu za miłe przyjęcie, życzliwą atmosferę i przekazanie ciekawych informacji.![]()
![]()















23 października 25 r. uczniowie zespołu klasowego I, III „D” SPdP wzięli udział w wycieczce na pocztę w Piszu ![]()
Uczniowie mieli okazję kupić znaczki i wysłać list![]()
Z zaciekawieniem słuchali i przyglądali się, jaką drogę musi przebyć korespondencja, ażeby doszła do adresata ![]()
![]()












21 października 25 r. zespoły klasowe I-III A SPL oraz I-III D SPU, w celu rozwijania zainteresowań czytelniczych i wyobraźni, poznania zawodu bibliotekarza, poznawania i budowania tożsamości regionalnej i patriotycznej, poszerzania wiedzy o historii, kulturze i przyrodzie regionu oraz wyrabiania nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszu i Muzeum Ziemi Piskiej. Zajęcia były bardzo interesujące za co serdecznie dziękujemy







































18.09.2025 r.- uczniowie z zeszłorocznego składu klasy IV-VIII C uczestniczyli w wyprawie do kręgielni Green Factory w Kolnie. To był bardzo dobrze, wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło emocji podczas gry i zabawy. Wszystko to dzięki rzeczowemu i finansowemu wsparciu fantastycznych rodziców Igi i Kuby.
Dziękujemy![]()
![]()








